PRP Desteği

Vega Saç Ekimi İletişim

Eskişehir Vega PRP Desteği

Saçlar, genetik faktörler, sistemsel hastalıklar, kötü beslenme koşulları, sigara, alkol gibi sebeplerden dolayı, canlılığını kaybeder, dökülerek azalmaya başlar. Böyle bir durumda, saç destek ve tedavi yöntemleri, devreye girer. Saç ekim yöntemleri, 1990 yıllarında sesini duyurmuş, 1995’de Türkiye’de ilk uygulamalarına başlamıştır. Başarılı sonuçları ile popülerlik gösteren, FDA onaylı PRP (Platelet Rich Plazma) yöntemi, doku ve hücreleri 2 kat daha hızlı iyileştirerek, yaralanmalarda, doku kaybında ve saç tedavisinde kullanılmaktadır. İnsan vücudundaki kan, %50-60 oranında plazma içerir. PRP Eskişehir yönteminde, insan vücudundan alınan kandan, özel işlemler sonucunda zengin plazma ayrılır ve bu plazma tedavisi planlanan bölgeye, enjekte edilmek sureti ile uygulanır.

Vega Eskişehir PRP Saç Desteği Uygulamaları

Eskişehir PRP yöntemi ile saç köklerine nakil için kullanılacak zengin plazma içeriği, uygulama aşamasına kadar canlılığını koruması, açısından özel bir solüsyonda bekletilir. İşlem öncesinde ağrıyı azaltmak için bölgeye lokal anestezik krem uygulanır ve soğuk uygulama yapılır. PRP işlemi, 30dk gibi kısa bir sürede gerçekleşir. PRP saç desteği tedavisinin, toplam seans sayısı ayda 1 kez uygulama koşulu ile 4 ile 8 arasında değişir. Genellikle, 4 seanstan daha az olmaz, 8 seanstan fazla sürmez.

Eskişehir PRP Desteğinin Amacı Nedir?

PRP teknolojisi sayesinde, tedavi edilecek bölgeye zengin ve canlı kök hücreler göç eder. Tedavi edilecek bölgeyi iyileştirici ve tamir edici özellikte salgılar, üretir. PRP desteği, sayesinde bölgedeki asıl hücreler, stimüle edilir, yani uyarılır ve harekete geçirilir. Doku ve hücrelerin canlılığı için gerekli, kollajen sentezini arttırır.

PRP saç desteği sayesinde saçların dökülmesi, durur. Saç derisi yenilenir, hücreler daha canlı ve aktif bir şekilde çalışmaya başlar. Saç hücrelerinin sağlıklı beslenmesi, oksijenlenmesi ve dolaşımı sayesinde yeni saçlar oluşur ve çoğalır.

PRP UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Saçların çeşitli sebepler ile dökülerek azalması, sonucunda uygulanan teknolojik saç terapi yöntemi, olan PRP desteği sayesinde, yeniden o bölgede saçların canlanmasını ve uzamasını sağlar.

PRP ile oluşturan kök hücreler, bireyin kendine ait kan hücrelerinden elde edildiği için hiçbir yan etki ve alerjik reaksiyonlar yaratmaz, güvenilir bir yöntemdir.

Standart saç ekiminde, ekim yapılacak bölgede, yaklaşık %10 oranında bir kayıp yaşanır, halbuki PRP uygulaması sayesinde bu kayıp %1’e düşer.

PRP ile canlı hücre kökü ekiminin sayesinde tedavi edilen yerin, diğer uygulanan tedavilere kıyasla daha hızlı sürede saç terapi işlemi, gerçekleşir. İyileşme sürecini kısaltır, hızlı bir şekilde sonuca, ulaştırır.

PRP, saçların dökülmesini engelleyen, güçlendiren estetik amaçlı yapılan uygulamadır. Bu şekilde saç derisi yenilenir,saçlar hızlı ve güçlü büyür. Doku ve hücre kaybı olan bölgelerde ise hücreler yenilenir.izler hızlı bir şekilde iyileşir. Saç tedavisinde PRP desteği, saç mezoterapi yöntemine, alternatif yöntem olarak da uygulanabilir.